MOTYLE-PROJEKT DINOZAUR

Motyle prowadzą działania metodą projektu, dotyczącego mieszkańców ziemi w erze mezozoiku. Kulminacja nastąpi 26.02. w Dzień Dinozaura.

Etap pierwszy trwał ponad tydzień. Wykonaliśmy makietę tyranozaura.  W ranku lub po południu starszaki skręcały tysiące kolorowych kulek z bibuły i wypełniały nimi kontur dinozaura, pracując w małych grupach.  Brawa dla dzieci, które wykazały dużą cierpliwość i zaangażowanie  przy wykonaniu żmudnej pracy. Nagrodą był efekt końcowy , który zachwycił wszystkich!

 

MOTYLE – ROBIĄ SAŁATKĘ JARZYNOWĄ

Jesienne przygotowania do zimy ludzi i zwierząt, gromadzenie zapasów to tematy ostatniego miesiąca. Jego uwieńczeniem było wykonanie tradycyjnej zdrowej sałatki jarzynowej.

We wtorek zgromadziliśmy warzywa potrzebne do wykonania sałatki. Dzieci dowiedziały się o  wartościach odżywczych i witaminach.

W środę ustaliliśmy kolejność działań, porozmawialiśmy o bezpiecznym posługiwaniu się nożem i przystąpiliśmy do pracy.

Dzieci bardzo chętnie kroiły jarzyny, choć z ogórkami kiszonymi nie było tak samo. Wszyscy chcieli doprawiać i mieszać potrawę. Po pracy przyszedł czas na degustację. Sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie!

 

 

Motyle-DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 31 stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały teatrzyk pt. „Dom pod grzybkiem” opowiadający o przyjaźni i wzajemnej życzliwości. Był pokaz tańca „Polka dla babci i dziadka” oraz taniec disco „Mama Mia”, nagradzane gromkimi brawami.

Nie zabrakło oczywiście piosenek i wierszy dla ukochanych Gości, którzy podziwiali też dekoracje przygotowane we współpracy z uzdolnioną plastycznie Panią Katarzyną Zieleńską. Wykonane przez nią i rodzinę drzewo

dopełniło scenografię jesiennego lasu.

 

 

Poczęstunek dla gości stanowiły wyśmienite ciasta upieczone przez zawsze chętne do pomocy Mamy:

Pani Marlena Mintura, Pani Andżelika Humienna, Pani Joanna Dyrak-Spiliszewska,

Pani Patrycja Kwitkowska, Pani Anita Okulewicz, Pani Hanna Dziewiecka.

 

Radosny, pełen życzliwych słów i uśmiechu nastrój uroczystości sprawił, ze czas upłynął bardzo szybko.

Każda Babcia otrzymała w prezencie wykonane przez dzieci mydełko, a Dziadkowie własnoręcznie wykonaną ramkę ze zdjęciem wnuka lub wnuczki. Dzieciom został podarowany kosz mandarynek, w nagrodę za piękny występ. 

 

           ……

MOTYLE-ANDRZEJKOWE WARSZTATY KULINARNE

30.11. Motyle spędzały Andrzejki bawiąc się w kucharzy. Odbyły się u nas warsztaty kulinarne prowadzone przez Panie ze Studia Kulinarnego Let’s cook pod hasłem POLSKA SMAKUJE. Na początku odbyła się krótka lekcja na temat zdrowego odżywiania, piramidy żywieniowej oraz znaczenia kolorów warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Następnie dzieci podzielone na grupy przystąpiły do robienia zdrowych ciastek owsianych z dodatkiem jabłek, sezamu, żurawin. Kolejną  potrawą była sałatka jarzynowa. Każdy kroił, obierał, mieszał a na koniec degustował potrawy. Dzieci były zaangażowane

i chętne do pracy. 

Z inicjatywą zorganizowania zajęć wyszedł Pan Karol Zieleński. Sponsorem i organizatorem zajęć był OT KOWR w Gorzowie Wlkp. Po zajęciach kulinarnych dzieci  zostały obdarowane licznymi upominkami; pamiętnikami, piernikami, słoiczkami miodu itp.

Serdecznie dziękujemy za świetne zajęcia  

       

 

 

 ……