SPOTKANIE Z GOŚCMI Z CENRTRUM POWIADAMIANIA RATUNKOWEGO 112

112 mam to w głowie straż, policja, pogotowie! – hasło przewodnie dzisiejszych zajęć.

W piątek 18 czerwca w ramach kontynuacji tematyki tygodniowej „Bezpieczne wakacje przedszkolaka” w przedszkolu gościliśmy Panią Martę Dańków – Berdowską (mama Brudna z grupy „Pszczółki”)  –  kierownik Oddziału Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego (Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego) oraz Pan Robert Kozłowski – kierownika ratownictwa medycznego z dyspozytorni Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr 112 w Gorzowie Wlkp.

Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pani Marta omówiła i przypomniała czym jest nr alarmowy 112, opowiedziała jakie zagrożenia czekają na nas w wakacje, jak prawidłowo wezwać pomoc za pomocą numeru 112, nauczyła krótkiej rymowanki oraz zaprezentowała film edukacyjny o nr 112.  Ratownik Pan Robert  wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Opowiedział jak udzielić pierwszej pomocy, jak dzieci mogą używać defibrylatora AED oraz jak zakładać opatrunki.

Wszystkie przedszkolaki z dużym zaangażowaniem słuchały wszystkich rad, a w nagrodę od gości otrzymali odblaski, grę edukacyjna, piłkę plażową o oznaczeniem nr alarmowego oraz małą słodką przekąskę.

„Pszczółki”, „Smerfy” oraz „Krasnoludki” podziękowały pięknie za zajęcia oraz wręczyły laurki.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu!