MOTYLE-ANDRZEJKOWE WARSZTATY KULINARNE

30.11. Motyle spędzały Andrzejki bawiąc się w kucharzy. Odbyły się u nas warsztaty kulinarne prowadzone przez Panie ze Studia Kulinarnego Let’s cook pod hasłem POLSKA SMAKUJE. Na początku odbyła się krótka lekcja na temat zdrowego odżywiania, piramidy żywieniowej oraz znaczenia kolorów warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Następnie dzieci podzielone na grupy przystąpiły do robienia zdrowych ciastek owsianych z dodatkiem jabłek, sezamu, żurawin. Kolejną  potrawą była sałatka jarzynowa. Każdy kroił, obierał, mieszał a na koniec degustował potrawy. Dzieci były zaangażowane

i chętne do pracy. 

Z inicjatywą zorganizowania zajęć wyszedł Pan Karol Zieleński. Sponsorem i organizatorem zajęć był OT KOWR w Gorzowie Wlkp. Po zajęciach kulinarnych dzieci  zostały obdarowane licznymi upominkami; pamiętnikami, piernikami, słoiczkami miodu itp.

Serdecznie dziękujemy za świetne zajęcia  

       

 

 

 ……