UWAGA EWAKUACJA! – CZYLI ĆWICZENIA W PRZEDSZKOLU

Lepiej dmuchać na zimne – próbna ewakuacja w przedszkolu

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w naszym przedszkolu we wtorek 22 czerwca  przed godz. 10:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola.  Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.  – Pan Radosław Oleksy (tata Poli z grupy „Pszczółki”) i Pan Paweł Posmyk oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłodawie – Pan Przemysław Milczenko (tata Marysi z grupy „Pszczółki”).
W ćwiczeniach wzięły udział przedszkolaki z grupy „Pszczółki”, „Smerfy” i „Krasnoludki”, nauczyciele oraz  personel naszego przedszkola. Strażacy przeprowadzili akcję sprawdzania budynku – czy ktoś został w środku i jakie jest zagrożenie.
  Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek.

Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tak ważnej dla nas wszystkich lekcji.