PSZCZÓŁKI – SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM, CZYLI POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY
Grudzień jest miesiącem, który w naszym przedszkolu kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Świętym Mikołajem, ale także z obchodami górniczego święta. Dnia 04.12.2013 dzieci z grupy „Pszczółki” rozmawiały o pracy górnika oraz poznawały właściwości węgla.
Dnia 11 grudnia (wtorek) witaliśmy w naszym Przedszkolu specjalnego gościa – Pana Bogdana Biedę, który jest zawodowym górnikiem. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich. Myślę, że dzieci dzięki takim spotkaniom nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się dziękować i szanować trud oraz pracę górników i nie tylko. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił pióropusz. Nasz gość opowiedział jak jak wygląda kopalnia oraz jakim skarbem jest ropa naftowa i gaz. Rozmowa było bardzo pouczająca i przybliżyła dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały wierszykiem, laurka, a w zamian przedszkolaki otrzymały kolorowankę i małe słodkości.

 

……