MOTYLE- WIZYTA GÓRNIKA

Dziś tj. we wtorek nasza grupa udała się do grupy Sówek na spotkanie z ciekawym gościem. Do naszego przedszkola zawitał prawdziwy górnik Pan Bogdan Bieda.Pan Bogdan to tata jednego z przedszkolaków z grupy Sówek i odwiedził nas w mundurze górniczym, o którym co nieco nam opowiedział.

Dowiedzieliśmy się także jakie są kolory piór na czapce górniczej, która fachowo nazywa się CZAKO.Obejrzeliśmy również ciekawa prezentację i już wiemy kto wynalazł lampę naftową i jaka była jej historia.
Nasz gość opowiedział nam jak wydobywa się ropę naftowa i jakie jest jej zastosowanie.Plastikowe zabawki, asfalt, paliwo i leki to jeszcze nie wszystkie przedmioty w jakich wykorzystuje się ropę.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki prezent i górnicze czako .Dziękujemy za poświęcony nam czas!!!

……