PSZCZÓŁKI – BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK I SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Wrzesień to miesiąc, gdzie w naszym przedszkolu szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego w piątek 21.09.2018 r. naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Policjantka z KMP w Gorzowie Wlkp.
Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.
Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.
Podczas spotkania „Pszczółki” dowiedziały się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, chodnikach oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.
Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły laurkę jako podziękowanie za wizytę w naszym Przedszkolu.