KRASNOLUDKI – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK – SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ 

21 września 2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Policjantką z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani Policjantka, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

……