TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

 

Tłusty czwartek – staropolska tradycja Pączki, pączki, pączki…
było ich tak dużo zjedliśmy je radośnie
nie ważne, że brzuch rośnie.
Bo pączki nie jemy, żeby się tyło
tylko, żeby nam szczęśliwie było.
Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu
Od samego rana roznosił się zapach smażonych pączków. Dzieci dowiedziały się jak zrobić pączki oraz faworki. Po wspólnym omówieniu i wyjaśnieniu przepisu przedszkolaki zabrały się do pracy. „Krasnoludki” przygotowały przepyszne mini pączki, czyli donaty, „Pszczółki” zrobiły faworki, a „Smerfy” upiekły pączki. Gdy nadeszła pora z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem przyniesione dla przedszkolaków przez rodziców oraz te własnoręczne wykonane. Łasuchy prosiły o dokładkę.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Julki Ciecierskiej oraz Kajtka Kubery za pyszne pączki.