ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Kto ty jesteś?
– Polak mały…

We wtorek 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Na zajęciach poznały historię Polski oraz przypomniały sobie symbole narodowe. Dzieci wykonały prace plastyczne związane z tym świętem, czyli wyklejały mapę polski w barwach narodowych, flagi oraz godło.
W każdej grupie odbyła się mini akademia artystyczne. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz uroczyście odśpiewały hymn Polski. Pani Dyrektor Stanisława Szpyra odwiedziła każdą grupę przedszkolną z miłą niespodzianką – książeczkami o Polsce.
Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Poniżej znajdują się zdjęcia oraz filmy z grupowych uroczystości.


Mimo, że niektóre nasze Przedszkolaki zostają w domu to łączą się z nami i świętują Dzień Niepodległości.