SÓWKI – ZAJĘCIA W LABORATORIUM W STANOWICACH

WYJAZD DO LABORATORIUM MŁODEGO WYNALAZCY  W STANOWICACH.

Dnia 22.05.2018 zaraz po śniadaniu Sówki wybrały się na wycieczkę do Laboratorium Młodego Wynalazcy do Stanowic. Dzieci obejrzały sprzęt wykorzystywany do pracy w laboratorium.

Dzieci samodzielnie wykonały doświadczenia Wulkan, z którego wydobywała się lawa z wykorzystaniem sody, octu i barwnika.

Po wysłuchaniu kolejnych etapów wykonania następnego doświadczenia przedszkolaki przystąpiły do pracy. Wykonały świecącą lampę z wykorzystaniem wody, oleju jadalnego i barwnika.

Na zakończenie zjedliśmy chrupki, które były zanurzone w ciekłym azocie i bawiliśmy się na placu zabaw.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wiele przeżyć i emocji, ponieważ każdy przedszkolak sam mógł wykonać doświadczenia.