KRASNOLUDKI – WYCIECZKA DO STAJNI W CHWALĘCIACH

18.05.2018 – wycieczka do stajni ROBIR

W PIĄTEK Z PRZEDSZKOLAKAMI ODWIEDZILIŚMY STADNINĘ KONI ROBIR W CHWALĘCICACH.CZEKAŁA TAM NA NAS PRZEMILA PANI MARIA OBIDOWSKA .PO PRZYWITANIU WYCIECZKĘ ROZPOCZELIŚMY OD ZWIEDZANIA STAJNI. MOGLIŚMY ZOBACZYĆ JAK WYGLĄDA SIODLARNIA W KTÓREJ OPRÓCZ SIODEŁ ZNAJDUJĄ SIĘ RÓWNIERZ KASKI I INNE AKCESORIA JEŻDZIECKIE.

  

ZABRALIŚMY TEŻ ZE SOBĄ MAŁE CO NIECO – MARCHEWECZKI I JABŁUSZKA.TO BYL DOBRY POMYSŁ BO KARMIENIE KONIKOW OKAZAŁO SIĘ RÓWNIE ATRAKCYJNE CO JAZDA NA  NICH. KAŻDE DZIECKO MIAŁO SWOJĄ PANIĄ INSTRUKTORKĘ, KTÓRA PODCZAS JAZDY WYMYŚLAŁA DLA DZIECI SPECJALNE ZADANIA.

DZIECI ZOSTAŁY PODZIELONE NA 2 GRUPY.JEDNA Z NICH ZAJĘLA SIE PIECZOŁOWICIE MAŁYM GISMO- CZESANIE I ROBIENIE KITEK KONIKOWI TO NOWOŚĆ DLA KRASNALI.OBCOWANIE Z NATURĄ I KONTAKT Z KONIKAMI DAŁ NAM DUŻO WRAZEŃ I RADOŚCI.PANI MARIA OPOWIEDZIAŁA NAM RÓWNIERZ O TERAPEUTYCZNEJ FUNKCJI ZWIERZĄT I O KAZDYM KONIKU MÓWIŁA Z WIELKĄ MIŁOŚCIĄ. WIDAC BYŁO WIELKĄ PASJĘ ,KTÓRĄ SKUTECZNIE MOŻNA SIĘ ZARAZIĆ.

MOGLIŚMY RÓWNIEŻ POKARMIĆ KONIKI PRZYWIEZIONYM PROWIANTEM.    

MARCHEWECZKI I JABŁUSZKA CIESZYLY SIĘ DUŻYM POWODZENIEM.WYMAGAŁO TO NIECO ODWAGI I PIECZY PANI ALE DZIECIĘCA CIEKAWOŚC  ZWYCIEZYŁA.

KOLEJNĄ  ATRAKCJĄ BYŁ MAŁY  3 TYGODNIOWY CIELACZEK.

A WSPANIAŁY PLAC ZABAW DOSTARCZYŁ KOLEJNYCH EMOCJI.   

WYCIECZKĘ ZALICZAMY DO BARDZO UDANYCH I POLECAMY PONOWNE ODWIEDZINY  Z RODZICAMI .

……