PSZCZÓŁKI ROBIĄ SOKI OWOCOWE I WARZYWNE

Jesień w sadzie i ogrodzie…

„Kto soki pije, ten długo żyje!”
Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu warzyw i owoców pochodzących z sadów i ogrodów.
„Pszczółki” oglądały, opisywały, liczyły i porównywały je na zajęciach.

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników. Przekonaliśmy się o tym w czwartek (04.10.2018 r.), podczas robienia i picia soków przez dzieci z grupy „Pszczółki”.
Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa oraz higienicznego przygotowania posiłków. Po zdobyciu wiedzy teoretyczne pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja wspólnie z rówieśnikami z grupy „Krasnoludki” zachęciła do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował!
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy !

 

……