Sówki i Motyle w Elektrociepłowni Gorzów

    W piątek 05.10.2018r. odbyliśmy wycieczkę do Elektrociepłowni Gorzów, która  jest największym producentem ciepła dla 124-tysięcznego Gorzowa Wielkopolskiego i jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w regionie.

Od ponad 65 lat produkuje energię elektryczną i ciepło. Oba produkty Oddział wytwarza w skojarzeniu, tj. w jednym procesie technologicznym, dzięki czemu do środowiska emitowana jest znacznie mniejsza ilość zanieczyszczeń.

Elektrociepłownia posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę ciepłowniczą na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego, pracującą w układzie pierścieniowym, co pozwala przez cały rok w bezpieczny sposób dostarczać ciepło do odbiorców. Długość sieci ciepłowniczej to obecnie 120 km.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały sieci przewodów i rur,  zadawały pytania, obserwowały  prace przy transporcie miału węglowego. Sprzyjająca pogoda pozwoliła zobaczyć skraplającą się parę wodną, więc dzieci mogły zobaczyć jak powstaje deszcz.

Pełni wrażeń, obdarowani upominkami wróciliśmy do przedszkola.

 ……