PSZCZÓŁKI – PROJEKT KULINARNY „MALI KUCHARZE”

W ostatnim tygodniu czerwca (24 – 28.06) w grupie „Pszczółki” był realizowany projekt edukacyjny pt. „Mali kucharze”.

Projekt miał za zadanie kształcić u dzieci praktyczne umiejętności kulinarne oraz zapoznawać zasadami prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w życiu. Dzieci doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sztućcami oraz sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto w czasie zajęć przedszkolaki doskonaliły umiejętności współpracy w grupie, czerpały radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonaliły umiejętności samodzielnego przygotowywania prostych potraw. W trakcie zajęć „Pszczółki” przyrządziły m. in. zdrowe kanapki na drugie śniadanie, sałatkę owocową oraz koktajl owocowy.
Jak już wiadomo nie same zdrowe jedzenie wpływa na nasze zdrowie, więc w wolnej chwili „Pszczółki” spędzały czas na pobliskiej polance.