BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

BEZPIECZNE WAKACJE
27 czerwca. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego, przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pobytu nad wodą. Panie policjantki, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyły jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantki poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły podziękowanie w formie laurki.
Przedszkolaki otrzymały odblaski na wakacyjne wycieczki oraz mogły wykonać odcisk swojego palca i zrobić pieczątkę z policyjnym Tygryskiem. Dla rodziców przygotowano ulotki z praktycznymi wskazówkami na wakacje.
Po części teoretycznej dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz, co wywołało wielką radość u naszych przedszkolaków.
Serdecznie dziękujemy Pani st. sierż. Basi Pawlak – dzielnicowej Gminy Kłodawa oraz Pani mł. asp. Ewie Szymczak – dzielnicowej Gminy Bogdaniec za bardzo interesujące i pouczające zajęcia.