PSZCZÓŁKI – OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

Miniony tydzień upłynął przedszkolakom z grupy „Pszczółki” na poznawaniu owoców. Dzięki pomocy Rodziców mogliśmy „badać” owoce posługując się prawdziwymi eksponatami oraz założyć swój ryneczek owocowy.

Dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać owoce, określały ich kształt, wielkość i kolor oraz dzieliły na owoce zagraniczne i te nasze krajowe.
Potem przyszła pora na trudniejsze zadania – przeliczanie oraz rozpoznawanie owoców dotykiem i smakiem. Dzieci dowiedziały się też o znaczeniu owoców jako źródła niezbędnych dla człowieka witamin.

Największą frajdę sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie soku jabłkowego oraz zdrowych chipsów. Każdy przedszkolak miał okazję samodzielnie pokroić owoce na drobne kawałki. Nagrodą za tak dzielną pracę była wspólna degustacja pysznego soku, chipsów oraz pozostałych owoców!