MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

PRZEDSZKOLNE MIKOŁAJKI, CZYLI SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudni  w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … Przyjechał!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – laurkę.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok. No… oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.

W tym Mikołajkowym dniu do przedszkola przybyli również inni goście. Pani Anna Mołodciak – Wójt Gminy Kłodawa, która złożyła wszystkim dzieciom życzenia oraz wręczyła słodkie Mikołajki.

Miłym gościem był też Jan Kubera – radny Gminy Kłodawa oraz Sołtys Kłodawy, który obdarował nas prezentami.

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.

 ……