BEZPIECZNI NA DRODZE I NIE TYLKO – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

W dniu 17 czerwca 2021 r. (czwartek) do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie – Pan Sławomir Marciniak funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowy z obszaru Gminy Kłodawa Pan Karol Janiak .
Spotkanie odbyło się zgodnie z realizacją programu ,,Bezpieczne wakacje przedszkolaków”. Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw w wakacje, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu oraz motoru policyjnego, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Liczymy na ponowne spotkanie.