BEZPIECZNE WAKACJE PRZEDSZKOLAKÓW – WIZYTA RATOWNIKÓW WODNYCH

BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ, CZYLI SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI WODNYMI

W środę 16 czerwca mieliśmy ten zaszczyt, by gościć w naszym przedszkolu ratownika wodnego oraz instruktora pływania. To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie informacyjno – edukacyjne, w którym udział wzięły dzieci z grupy „Pszczółki”, „Smerfy” oraz „Krasnoludki”.  Celem zajęć było przybliżenie przedszkolakom tematu bezpieczeństwa nad wodą, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji.

Bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Przedszkolaki  poznały sprzęt jakim posługują się ratownicy wodni oraz sposoby jego wykorzystywania. Pan Tomek i Kamil przedstawili dzieciom w zabawny sposób wszystkie kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Przedszkolaki  na pewno na długo zapamiętają to spotkanie oraz informacje, które zostały im przekazane.