ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

29 sierpnia 2019 r. w grupie „Krasnoludki” odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci 3-letnich oraz ich rodziców i opiekunów.
Dzieci po krótkiej rozmowie z Panią Agatką (wychowawcą grupy) nauczyły się rymowanki na przywitanie, poznały swoje znaczki indywidualne, zwiedziły najważniejsze pomieszczenia przedszkola.
Po zapoznaniu z salą świeżo upieczone przedszkolaki w towarzystwie rodziców wykonały swoją pierwszą prace – sensoryczną zabawkę z żelu do kąpieli i kolorowych koralików.
Na zakończenie zajęć dzieci poznały opiekuna grupy Pana Krasnala oraz otrzymały specjalne zadanie do domu – opiekowanie się swoim Ciszakiem, którego należy w poniedziałek przyprowadzić do przedszkola.
Po skończeniu zajęć w sali przedszkolaki z rodzicami miło spędzili czas na naszym placu zabaw.