TYDZIEŃ KULINARNY U SMERFÓW

Kulinarna Logopedia

 Kulinarny tydzień  u Smerfów

                 08.02.2021 r. u Smerfów zaczął się tydzień „Jestem samodzielny w kuchni”. Przedszkolaki poniedziałek rozpoczęły od Kulinarnej Logopedii i Dnia Pizzy. Tego dnia przeniosły się do słonecznej Italii,     by słuchając włoskiej muzyki poznać sekret włoskiego dania. Poprzez dotyk, zapach i smak tworzyły swoje danie. Tak wielozmysłowe działanie zmniejsza wybiórczość pokarmową, która jest coraz częstszym zjawiskiem wśród dzieci. Kolejnego dnia odwiedziły przedszkolną kuchnie, w której panie kucharki pokazały im wyposażenie pomieszczenia, zaprezentowały różne sprzęty i opowiedziały o swojej pracy. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i odgadywały przygotowane zagadki. Na koniec w podziękowaniu za możliwość poznania pracy kucharza oraz za poświęcony czas dzieci wręczyły laurkę oraz słodki upominek. W środę, 10.02.2021 r. Smerfy przygotowały  samodzielnie śniadanie. Dzieciom zostały przypomniane i utrwalone zasady bezpieczeństwa w trakcie przygotowywania posiłku. Każdy przedszkolak przebrał się za małego kucharza i zrobił swoją ulubioną kanapkę, którą potem zjadł ze smakiem. To nie jest koniec kulinarnych przygód. Kolejne już jutro… Z okazji Tłustego Czwartku będziemy robić pączki.