Sówki na warsztatach w MDK w Gorzowie.

Dnia 25.02.201r dzieci z grupy Sówki wyjechały do Młodzieżowego Domu Kultury w Gorzowie przy ul. Teatralnej na cykl zajęć plastyczno – ruchowych. Zaczęliśmy od pracowni plastycznej, w której dzieci poznały ludowe tradycje oraz mogły samodzielnie ozdobić drewniane pudełko na kredki ludowymi wzorami.

Warsztaty taneczne prowadzone były przez panią Marię Szupiluk – choreografa zespołu Mali Gorzowiacy podczas zajęć dzieci poznały krok podstawowy Krakowiaka, Szewczyka,, uczestniczyły w zabawach tanecznych, poznały stroje, w których występują Mali Gorzowiacy. Poznały również ludowe instrumenty, na których grały samodzielnie . Pan Szupiluk zademonstrował dzieciom grę na Dudach. Warsztaty były bardzo interesujące i udział w nich dostarczył dzieciom wiele radości.

……