Pszczółki – Wizyta w sali zabaw Klocki Lego

28 lutego (środa) „Pszczółki” wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę doSALI ZABAW KLOCKAMI LEGO w Gorzowie Wlkp.

Po przybyciu na miejsce przedszkolaki podziwiały bardzo interesująca kolekcję i wystawę złożoną z różnych serii klocków Lego.

Pan Czarek przygotował dla dzieci zabawy i zadania, które wymagały zarówno koncentracji, dobrej pamięci oraz sprawności do składania małych elementów jakimi są właśnie klocki Lego. Dzieci również poznały historię powstania tak uwielbianych klocków.

Pszczółki musiały ułożyć różne kombinacje zaprezentowane, samodzielne wieżę przy użyciu jednej ręki, wysokiej piramidy, zwierzątek oraz poznanych już nam cyferek.

W międzyczasie odbyły się zabawy ruchowe. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał książeczkę z zadaniami.

Po wizycie z wycieczki dzieci miały głowy pełne pomysłów do czego jeszcze można wykorzystać Lego.