PSZCZÓŁKI – LEKCJA PRZYRODY W KORSAKÓWCE

IDZIE JESIEŃ PRZEZ LAS – PRZYGOTOWANIA ZWIERZĄT NA ZIMOWY CZAS

Dzieci z grupy „Pszczółki” dnia 21 października 2019r. (poniedziałek) wybrały się na lekcje przyrody do pobliskiej sali edukacyjnej „Korsakówka” w Nadleśnictwie Kłodawa. Celem zajęć było podsumowanie i utrwalenie informacji oraz wiadomości realizowanych w ramach tematu „Idzie jesień… do zwierząt”.
W „Korsakówce” przywitała nas Pani Ola Popiołke, która opowiedziała nam o jesiennych zwyczajach zwierząt oraz o ich przygotowaniach do zimy. „Pszczółki” dowiedziały się które zwierzęta zasypiają na zimę, a które całą zimę są aktywne oraz u których zwierząt sen jest przerywany.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną o dziku Ryjo, która przedstawia jak należy pomagać potrzebującym zwierzętom zimą.
Za aktywność oraz piękne zachowanie każdy przedszkolak otrzymał od Pani Oli w prezencie lizaka.