PSZCZÓŁKI – DZIEŃ NUMER ALARMOWEGO 112

11 lutego w całej Europie obchodzony  jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 – Pszczółki już to wiedzą!!!

Dzieci z grupy „Pszczółki” 11 lutego 2020 r. (wtorek) wybrały się do Urzędu Wojewódzkiego na zajęcia pt. „Jestem bezpieczny – znam numer alarmowy 112” realizowanych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej odbyła się  pogadanka z przedstawicielami Biura Wojewody, Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci odpowiadały na pytania, odgadywały zagadki oraz obejrzały filmy edukacyjne o numerze 112.

W drugiej części były zajęcia praktyczne, na których przedszkolaki wykonywały resuscytacje oddechowo – krążeniową, bandażowały, zakładały kołnierz ortopedyczny oraz układały się na desce medycznej. Strażacy również zaprezentowali swój ubiór i sprzęt wykorzystywany w ich pracy.

„Pszczółki” również odwiedziły Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli miejsce gdzie pracują operatorzy numeru 112, gdzie odwiedziły się  jak wygląda ich praca. Dodatkową atrakcją była wizyta w Dyspozytorni Medycznej, w której pracują lekarze pogotowia ratunkowego.

Po zajęciach na dzieci czekał poczęstunek oraz małe upominki związane z numerem 112.