PRZEDSZKOLNY DZIEŃ CHOINKI

 

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.
W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. 13 grudnia (piątek) obchodziliśmy Dzień Choinki i tego dnia przedszkolaki ubrane na zielono z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinki wyglądają prześlicznie. Ileż było radości wśród dzieci, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.
Przed ubraniem choinki odbyły się zajęcia z Panią Olą Popiołek z Nadleśnictwa Kłodawa, która opowiedziała dzieciom o choinkach rosnących w lasach i na leśnych plantacjach. Przedszkolaki poznały sosnę, świerk, jodłę oraz poznały ich naturalne środowisko. Pani Ola opowiedziała tym jak dbać o drzewko, o aspektach ekologicznych posiadania żywej choinki w święta w domu.
Przedszkolaki podziękowały za wizytę laurką, a Pani Ola wręczyła dzieciom małe upominki – ołówki ze zwierzątkami.
Niespodzianek tego dnia nie było końca. Po ubraniu choinek w każdej grupie przedszkolaki otrzymały książeczki przekazane przez Panią Justynę Piotrzkiewicz – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie.
Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę oraz prezenty dla dzieci.