DZIEŃ 57- 12.06.2020r.

ZADANIA DLA STARSZAKÓW

Witajcie!

Dziś poznamy wiersz o lecie.  W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak”, rozwiążemy kilka zagadek i utrwalimy piosenkę dotyczącą właściwego zachowania się w czasie wakacji. Na koniec bajka o zasadach obowiązujących w  górskich wędrówkach .

• Na początek zapraszam do pobudzającego tańca. Zacznijmy od wolnych ruchów, do coraz szybszych- tak jak dzieci na filmiku.
  1. Wiersz Marioli Golec Słoneczny uśmiech

Rodzic czyta wiersz, dziecko słucha.

Nadchodzą wakacje, słoneczna pora. Słoneczny uśmiech śle więc przedszkolak.

I tym uśmiechem ze słonkiem razem ogrzeje wszystkie nadmorskie plaże.

Promienny uśmiech prześle też górom, by się nie kryły za wielką chmurą.

Ma jeszcze uśmiech dla wszystkich dzieci.

Niech im w wakacje słoneczko świeci.

– Kto przesyła uśmiech? Komu go przesyła?

-Gdybyście byli ilustratorami  książek dla dzieci, co narysowalibyście na obrazku do tego wiersza?

-Przypomnij nazwy letnich miesięcy: (czerwiec, lipiec, sierpień)

– Jaka pora roku będzie po lecie?

2. Zabawa przy piosence „Bezpieczne wakacje”- zapraszam do wspólnego śpiewania i  swobodnego tańca .

Bezpieczne wakacje piosenka, słowa i obrazki moje

• Przyjrzyj się obrazkowi. Opowiedz, jakie zasady bezpieczeństwa są tu pokazane. O których jest mowa w piosence?

• Zabawa ruchowa- Otwórz pudełko.

3. Zagadki.

Wiem, że pan ratownik mnie nie zauważy, dlatego się nie kąpię na niestrzeżonej ….(plaży)

Gdy nie ma rodziców w domu, to choć smutno mi, nie otwieram obcym ludziom do naszego domu…. (drzwi)

Nie podchodzę do dzikich zwierzą, bo choć są piękne i bajeczne, bywają także dla ludzi bardzo ….. (niebezpieczne)

4. Zabawy słowne.  Odszukaj odpowiednią sylabę.

4. Zapraszam do obejrzenia filmiku „Bezpieczeństwo w górach”