ZDROWO JEMY I ROŚNIEMY, CZYLI PSZCZÓŁKI ROBIĄ KANAPKI

W związku z realizacją w naszej grupie tematu tygodniowego „Dbamy o nasze zdrowie”- dzieci wykonały na śniadanie zdrowe kanapki.
Działania poprzedziła pogadanka na temat zdrowego odżywiania się. Dzieci razem z Panią przygotowały piramidę zdrowia. Dowiedziały się, jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym oraz dlaczego musimy się zdrowo odżywiać. „Pszczółki” poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe. W ramach tej tematyki rozmawialiśmy
o specjalnościach lekarskich oraz bawiliśmy się w lekarzy – każdy mógł posłuchać bicia serca swojego lub kolegi. 

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie kanapki na śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję
z apetytem.