ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z PRACOWNIKIEM NADLEŚNICTWA KŁODAWA

W środę 30 września w ramach realizacji programu przyrodniczego dzieci z grupy „Krasnoludki”, „Smerfy” oraz „Pszczółki” odwiedził niezwykły gość – Pani Aleksandra Popiołek – pracownik Nadleśnictwa Kłodawa. Pani Ola przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie i ich sposobów przygotowania jesienią do zimy. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać szczegóły z życia wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody i zwierząt.
Dla utrwalenia zdobytej wiedzy i informacji od Pani Oli dzieci z grupy „Pszczółki” i „Smerfy” w czwartek w ramach zajęć cyfrowych obejrzały prezentacje pt. „Co robią zwierzęta jesienią?”, wykonały multimedialne karty pracy oraz pracę plastyczną.