WIZYTA PANI STOMATOLOG W PRZEDSZKOLU

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale.

Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią dentystkę w naszym przedszkolu. 12 kwietnia 2018 r., około godziny 10.00 zgromadziliśmy się w jednej z sal, by dowiedzieć się, co należy robić, aby mieć zdrowe ząbki.

Pani stomatolog chętnie odpowiadała na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami. Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy pani stomatolog za miłą wizytę i wręczyliśmy drobny upominek. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa.

 

……