WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Jest taka tylko jedna
-jedna jedyna-
co radosnym mrugnięciem
Wigilię zaczyna

 22 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy jeden z najpiękniejszych dni w roku – Wigilię Bożego Narodzenia. W salach przedszkolnych dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekał świąteczny obiad oraz pierniczki upieczone przez przedszkolaków. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. W tym roku dzieci z grupy „Krasnoludki”, „Smerfy” oraz „Pszczółki” postanowiły zaprezentować program artystyczny pt. „ Wspólne kolędowanie przedszkolaków”. Program zawiera kolędy i pastorałki, wiersze świąteczne, taniec oraz życzenia.

W ten wigilijny dzień mieliśmy okazję gościć Pana Damiana Żołędziejewskiego – Sołtyska Kłodawy, który obdarował naszych przedszkolaków prezentami w formie klocków Lego. Dzieci złożyły przy okazji życzenia świąteczne oraz obdarowały gościa pierniczkami.
Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!