WIGILIA GMINNA – JASEŁKA PRZEDSZKOLAKÓW

JEST TAKI DZIEŃ, TYLKO JEDEN RAZ DO ROKU…

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Ta wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 18 grudnia 2018 r. w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły lokalną społeczność jasełka przygotowane przez dzieci z grupy Motyle. W pięknie udekorowanej sali zasiedli mieszkańcy okolicznych wsi, udowadniając, że wydarzenia kulturalne w naszej gminie nie są im obojętne. Po przywitaniu przybyłych gości Władze Gminy zaczęło się przedstawienie jasełkowe.
Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, królów i aniołów , przeplatana była kolędami i pastorałkami tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na mieszkańcach duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci przede wszystkim „zaistniały” w swoim własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji występu dzieci oraz życzymy Wesołych Świąt. 

 

……