TYDZIEŃ Z DINOZAURAMI U PSZCZÓŁEK

 

Wiele radości i emocji towarzyszyło nam w minionym tygodniu – dzięki tematom związanym z dinozaurami!

Wspólnie, poprzez różne aktywności dzieci, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: „Kiedy żyły dinozaury? Gdzie mieszkały? Jak wyglądały? Co jadły? Jak się rodziły? Jak i kiedy wyginęły? Skąd wiemy, że istniały?” To tylko niektóre z pytań, które nurtowały naszych małych odkrywców.

Tyranozaur, Stegozaur, Triceratops, Diplodok – nazwy tych dinozaurów towarzyszyły nam przez cały tydzień, w którym nasza sala zamieniła się w wystawę dinozaurów.

Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości o dinozaurach. Były również okazją do pochwalenia się swoimi zbiorami dinozaurów, które dzieci przynosiły do przedszkola. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki, atlasy, zdjęcia, obrazki. Wykonaliśmy prace plastyczne, bawiliśmy się w paleontologów, robiliśmy odciski w masie porcelanowej – nasze skamieniałości.  Dowiedzieliśmy się jak powstał węgiel, dlaczego dinozaury wyginęły oraz jak żyli Jaskiniowcy. „Pszczółki” poszerzyły wiedzę o wulkanach, przygotowały eksperyment „Wulkan” oraz zrobiły deszcz meteorytów.  Wzbogaciliśmy słownictwo, a wymawianie skomplikowanych nazw dinozaurów nie było dla nas żadnym problemem.

Po ciężkiej pracy była chwila na kosztowanie maślanych ciasteczek w kształcie dinozaurów.

Na zakończenie tygodnia przedszkolaki otrzymały przyjemne zadanie domowe w formie jajka z dinozaurem w środku. „Pszczółki” mają za zadanie obserwować proces wykluwania. Fotorelacja już niebawem na stronie przedszkola.

W piątek czekała dla dzieci słodka niespodzianka od Julci Ciecierskiej i jej rodziców, którzy postanowili obdarować  na zakończenie tego tygodnia nasze Pszczółki żelkami.