TEATRZYK W PRZEDSZKOLU – TRZY ŚWINKI

Dnia 16.02.2018 r. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w sali grupy „Pszczółki”, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „ Trzy świnki” w wykonaniu aktorów z krakowskiego teatru Art-Re. Spektakl ten oparty był na motywach bajki ” Trzy małe świnki” .Żartobliwa, lecz pouczająca historia o trzech małych świnkach, które w rozmaity sposób próbowały zdać egzamin z samodzielności. Świnki nie mogły dojść do porozumienia, z jakich materiałów powinno być zbudowane ich nowe schronienie, każda postanowiła stworzyć domek według własnego pomysłu. Jedna wykorzystała słomę, druga drewno. Zaś trzecia – najmądrzejsza i najbardziej pracowita z nich – postanowiła zadać sobie wiele trudu i zbudować solidny dom z cegieł. Humorystycznie zaprezentowany wilk i świnki wzbudzały u dzieci wiele emocji. Przedstawienie to angażowało dzieci , które stały się współtwórcami spektaklu. Przedszkolaki ochoczo grały w piłkę z sympatyczną świnką, tańczyły z nią, a nawet pomagały jej w budowie ceglanego domku. Perypetie tytułowych bohaterów pokazały, iż to, co w życiu ważne, wymaga przemyślenia i zaangażowania. Kolejny raz przekonaliśmy się, że ciężka, sumienna praca naprawdę się opłaca.

……