SPOTKANIE Z RYCERZEM

RYCERZ W PRZEDSZKOLU, CZYLI ŻYWA LEKCJA HISTORII DLA DZIECI

10 października 2018 r. (środa) nasze Przedszkole odwiedził nieoczekiwany i wyjątkowy gość. Ubrany w ciężką i lśniącą zbroję rycerz. Zachwycone dzieci z zaciekawieniem słuchały o najważniejszych zasadach życia rycerskiego i o tym, jak wielkie znaczenie w życiu każdego rycerza mają wiara, odwaga, wierność danemu słowu i królowi, etyka walki czy szlachetna postawa wobec kobiet.

Po wysłuchaniu bardzo ciekawych opowieści, dzieci mogły zadawać niezwykłemu gościowi pytania. Chętnych nie brakowało! Jednak cierpliwy rycerz odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak prezentacja najprawdziwszego rycerskiego miecza, tarczy i rękawicy. Każdy mógł przez chwilę potrzymać w rękach te niezwykłe atrybuty i tym samym, przekonać się jak wielkiej sprawności i wprawy wymaga umiejętność władania nimi. Z całą pewnością ta wizyta pozostanie w pamięci dzieci na bardzo długo!

……