SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ

PSZCZÓŁKI, KRASNOLUDKI ORAZ SMERFY – POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

SPOTKANIE Z PANIĄ WETERYNARZ 

We wtorek 12 listopada 2019 r. naszą Przedszkole odwiedziła Pani weterynarz Natalia Rosa – Krakowska (a prywatnie mama Frania z grupy „Pszczółki”). Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Pani weterynarz opowiedziała jak należy dbać o zdrowe i chore zwierzątka, pokazała książeczkę zdrowia oraz dzieci dowiedziały się co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na co dzień posługuje się Pani Natalia w swojej pracy. Przedszkolaki także bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu.
Po zdobyciu wiedzy teoretycznej Pani Natalia przygotowała zadania praktyczne. Przedszkolaki ubrane w specjalne fartuchy lekarskie, rękawiczki i maski otrzymały strzykawki oraz gaziki do zabiegów weterynaryjnych. Każdy przedszkolak zamienił się na chwilę w lekarza weterynarii i wykonywał zabieg na pluszakach. Dzieci robiły zastrzyki, przeprowadzały operacje, podłączały kroplówki, osłuchiwały stetoskopem oraz zakładały opatrunki. Egzamin został zaliczony wzorowo. Przedszkolaki zostały uświadomione że zwierzęta domowe to też istoty, które potrzebują dużo ciepła i miłości ze strony swoich właścicieli. Dzieci za wspaniałe zachowanie i ogromną aktywność podczas spotkania otrzymały własnoręcznie podbite recepty.
Za bardzo interesujące zajęcia Przedszkolaki podziękowały Pani Natalii słodkościami i laurką.