SPOTKANIE Z PANIĄ FARMACEUTKĄ – POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY, CZYLI ZAJĘCIA Z PREORIENTACJI ZAWODOWEJ W PRZEDSZKOLU 

SPOTKANIE Z PANIĄ FARMACEUTKĄ 

W czwartek 28 listopada do naszego przedszkola przybył bardzo ciekawy gość, Pani Joanna Lewandowska (prywatnie mama Ani i Lucjana), która jest farmaceutką w pobliskiej aptece. Pani Asia przygotowała dla dzieci specjalną pogadankę o aptece
w której pracuje i lekach jakie tam wykonuje. Dzieci dowiedziały się kiedy należy brać lekarstwa, kto może nam je podawać, które leki nam pomagają, a które szkodzą. Następnie nasz gość zaprezentował i objaśnił nam lekarstwa, które możemy kupić w aptece. Farmaceutka razem z przedszkolakami przygotowała maść do rąk, którą możemy wykorzysta w czasie spacerów
w chłodne dni. Każdy przedszkolak przeprowadził test na swoich dłoniach. Po zajęciach z farmacji, był czas na eksperymenty z barwnikami i wodą. Przedszkolaki dowiedziały się jak zabarwić wodę, a później znowu przywrócić jej naturalny kolor albo w tęcze. Wielką radość dzieciom sprawiły podarunki od Pani Joanny, a przebieranie się w biały fartuch ucieszył każdego przedszkolaka.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i wspaniałe zajęcia.