ŚNIADANIE WIELKANOCNE W PRZEDSZKOLU

W środę 28 marca tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z dekorowały sale, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki. Do pomocy włączyli się rodzice poprzez wykonanie z dziećmi pisanek oraz dostarczenie do przedszkola tradycyjnych potraw do koszyczka. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, białą kiełbasę, chleb i herbatę.

O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Nie obyło się bez walki na jajka przy składaniu życzeń. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego  Zajączka. Zajączek rozdał wszystkim dzieciom książeczki oraz słodkości.

Miłą niespodzianką była wizyta Pani Wójt Anny Mołodciak, która dla wszystkich miała słodkie paczuszki.

Po wizycie gości nadszedł czas na „Śmingus Dyngus” każdy została oblana wodą zgodnie z panującą tradycją,

Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci…

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

……