SMERFY I SÓWKI – WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W MIĘDZYRZECZU

18.11.2019 r. Smerfy i Sówki wybrały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Międzyrzeczu. Przedszkolaki w tym dniu miały mnóstwo wrażeń. Ich przygoda zaczęła się od zapoznania się z pojazdem rosomak, do którego mogły wejść, następnie mogły potrzymać prawdziwy karabin. Drugą atrakcją było zbijanie wodą z wozu strażackiego pachołków i możliwość wejścia do środka pojazdu. Następnie przedszkolaki udały się do sali, w której obejrzały bajkę edukacyjną o symbolach narodowych oraz zapoznały się z ubiorem wojskowych. Następną atrakcją była nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie pod okiem trenerów wzięli udział w wyścigach rzędów. Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wrażeń.