„SKARB TO NIE TYLKO ZŁOTO” – TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK

17 października 2019 r. (czwartek) nasze Przedszkole odwiedził Teatr Blaszany Bębenek ze spektaklem „Skarb to nie tylko złoto”.  Była to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że czekały ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwolniły krasnala z pajęczej sieci udało im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliżył dzieciom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.
W przedstawieniu wykorzystane zostały znane wszystkim dzieciom piosenki. Dzieci oprócz wspólnego tańca i śpiewu mogły wziąć udział w ratowaniu krasnali przed niebezpieczeństwem oraz wspólnym poszukiwaniu rośliny.
Dzieci były zachwycone i chętnie uczestniczyły w spektaklu.