REKOMENDACJE MEN W ZAKRESIE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

Kłodawa, 27 lutego 2020 r.

Drogi Rodzicu,

w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowania na koronawirusa serdecznie prosimy:
• porozmawiaj ze swoim dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częste mycie rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;
• nie posyłaj przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola;
• pamiętaj, że jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;
• jeśli Ty i Twoje dziecko wróciliście z terenów występowania koronowirusa i macie objawy grypopodobne, bezzwłoczne powiadom najbliższą stację sanitarno – epidemiologiczną, zgłoś się do oddziały zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego;
• jeśli jesteś rodzicem dziecka do 8 roku życia, to w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola, szkoły czy żłobka należy się Tobie zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1991 świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U.2017, poz. 1368).

Pismo opracowana na postawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych).

Z poważaniem
Stanisława Szpyra
Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kłodawie