PSZCZÓŁKI – WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ STRAŻY POŻARNEJ W GORZOWIE

„JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?” – WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ

W dniu 27 listopada 2018 r. roku, dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na swoją pierwszą przedszkolną wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. przy ul. Walczaka, aby poznać tajniki pracy strażaków.

W trakcie spotkania strażacy i ich przyjaciel pies strażak  „Żarek” zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy, wypadku oraz zachowania bezpieczeństwa w domu. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej przedszkolaki nauczyły się poruszać w zadymionym pomieszczeniu.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 .
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki.
Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonaną laurkę i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.
Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

 

……