PSZCZÓŁKI – WYCIECZKA DO LABORATORIUM W STANOWICACH

We wtorkowy poranek – 19 listopada, dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na wycieczkę do Klubu Młodego Wynalazcy     w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym w Stanowicach, gdzie wzięły udział w zajęciach laboratoryjnych. Przedszkolaki wyposażone w odpowiednie fartuchy i okulary mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy. Najpierw dzieci zostały zapoznane      z regulaminem laboratorium, a następnie pod okiem specjalistów samodzielnie przeprowadzały doświadczenia. Przed wykonaniem eksperymentów Pani Prowadząca zajęcia zaprezentowała i nazwała profesjonalnie naczynie, których dzieci używały w czasie pracy. Rozpoczęliśmy od „Wulkanu” , następnie wyczarowaliśmy „Lampę lawę” ze środków dostępnych     w każdej kuchni(ocet, olej, barwnika spożywczy oraz soda) . Jednak największą atrakcją okazało się wykonanie poduszkowca z płyty cd i balonu. Wszystkie eksperymenty, wymagały od dzieci skupienia, zręczności i umiejętności odmierzania płynów. Po każdym doświadczeniu mali badacze analizowali zachodzące reakcje oraz wspólnie wyciągali trafne wnioski. Dzieci jednogłośnie przyznały, że podoba im się praca w laboratorium, co mam nadzieję przyczyni się do ich wzrostu zainteresowania nauką.