PSZCZÓŁKI – WARSZTATY W KSIĘGARNI KLE-KLE

26 marca (poniedziałek) „Pszczółki” zaraz po śniadaniu wybrały się na warsztaty do klubo-księgarni dla dzieci „Kle-Kle” w Gorzowie Wlkp. Celem wycieczki było pobudzenie zainteresowań czytelniczych oraz książkami.

Przedszkolaki najpierw przeniosły się do dalekiej Japonii oraz poznały 

historię papierowego teatru, czyli kamishibai.

Dzięki temu teatrzykowi „Pszczółki” wysłuchały „Bajkę o złotym jajku”.  Następnie poznały różne techniki zdobienia jajek, ale najbardziej spodobały nam się bogato zdobione jajka prosto z Rosji – jajka faberge.

Po części teoretycznej nadszedł czas na pracę, czyli każdy wykonał swoja własną pisankę  w stylu farerge. Wszyscy pracowali, jak na przysłowie przystało „jak pszczoły”.

Panie z księgarni przygotowały dla nas również zabawy z chustą animacyjną oraz słodki poczęstunek.

Na zakończenie wizyty dokonaliśmy małych zakupów w postaci książek oraz zabawek edukacyjnych.

……