PSZCZÓŁKI – WARSZTATY W BIBLIOTECE

WYCIECZKA DO BIBLIOTECE

W środę 13 lutego nasze „Pszczółki” wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty dramowe przygotowane przez panią Annę Giniewską. Zajęcia oparte były na tradycyjnej baśni Oskara Kolberga „Maluszek Paluszek”. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się jak nazywają się wszystkie palce dłoni oraz co mogą robić. Następnie każdy z uczestników z pomocą flamastra i Pani Ani stworzył swojego Maluszka z własnego paluszka. Po zapoznaniu z baśnią, dzieci wybrały się na spacer Wielkoludów i Paluszków Maluszków, mogły mówić w ich języku, przeprowadzać wywiad z Maluszkiem, chować się w trawie przed Wielkoludami czy też narysować jedną z przygód Maluszka. Radości przy tym było co nie miara i już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów.

 

 

 ……