PSZCZÓŁKI – W ŚWIECIE INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

POZNAJEMY I GRAMY NA INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH

Pracując wokół tematu „Muzyka jest wszędzie” mieliśmy okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne –  ich nazwy, obejrzeć jak i z czego są wykonane oraz utworzyć dziecięcą orkiestrę.

Dzieci grały na takich instrumentach jak gitara, akordeon, flet, cymbałki, klarnet, bębenki i wiele innych .

Przedszkolaki poznały również gamę C – dur oraz poznały nazwy podstawowych nut z solmizacją i nazwami literowymi. Chętnie też je wyśpiewały i to nie jeden raz.

Kolejnym etapem naszych działań było wykonanie własnych instrumentów z przyniesionych do przedszkola zakrętek od słoików oraz pudełek po naszym drugim śniadaniu. Nasze zadanie polegało na tym, aby kolorowym papierem samoprzylepnym ozdobić nasze instrumenty. Na zakończenie podjęliśmy próbę grania na nich. W taki sposób z zakrętek powstały talerze z z pudełek grzechotki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i naszym przedszkolakom za przyniesione instrumenty muzyczne do kącika tematycznego.