PSZCZÓŁKI W KRAINIE DINOZAURÓW

Dzieci z grupy „Pszczółki” ostatni tydzień lutego spędziły w krainie dinozaurów – poznały historię tych niezwykłych gadów, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Dzięki licznej kolekcji dinozaurów z przedszkola oraz kolekcji dinozaurów
z prywatnych zbiorów dzieci, przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wiele różnych pradawnych gadów żyło na naszej planecie 65,5mln lat temu. Na zajęciach dzieci wcieliły się w rolę paleontologów – same musiały odnaleźć szczątki dinozaurów
i dokładnie je ze sobą połączyć (zabawy z kaszą manną). Ale to nie wszystko! „Pszczółki” pracowały na kartach pracy, wyklejały szkielet dinozaura z patyczków do uszu, odbijały dinozaury w masie porcelanowej oraz wykonały swojego dinozaura z rolki po papierze toaletowym. Przedszkolaki również świętowały Dzień Dinozaura poprzez zabawy i tańce. Podczas świetnej zabawy dzieci poznawały tajemnice i zaskakujące ciekawostki z życia dinozaurów. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek temat okazał się strzałem w dziesiątkę – wszystkim podobała się podróż w świat dinozaurów.