PSZCZÓŁKI – SOKI I CHIPSY JABŁKOWE

JABŁKOWE SZALEŃSTWO U PSZCZÓŁEK,

CZYLI ROBIMY ZDROWE PRZEKĄSKI I SOKI Z DARÓW JESIENI
W grupie „Pszczółek” pierwszy tydzień października miał smak warzyw i owoców. Dzieci przez cały tydzień oglądały warzywa i owoce, dotykały, opisywały ich wygląd, delektowały się ich smakiem, liczyły, porównywały wielkość, kolor. Po wtorkowej wizycie w sadzie, gdzie dzieci same wypełniły skrzynkę pysznymi i pachnącymi jabłkami przyszła pora, aby coś z nich zrobić. W czwartek na zajęciach dzieci wzięły udział w suszeniu jabłek na zdrową i smaczną przekąskę – chipsy owocowe. Zapełniona taca w mgnieniu oka opustoszała po piątkowym obiedzie. W piątek w czasie zajęć pracowite „Pszczółki” samodzielnie wykonały sok jabłkowy przy użyciu wyciskarki. Każdy przyłożył się do swojej pracy. Sok był tak dobry, że kubeczki szybko zrobiły się puste.