PSZCZÓŁKI – SADZIMY WIOSENNE KWIATKI

WIOSENNE KWIATKI „PSZCZÓŁEK”
Miniony tydzień minął nam na poznawaniu wiosennych kwiatów oraz zwiastunów nadchodzącej wiosny.
Zanim „Pszczółki” posadziły swoje kwiaty, to na zajęciach technicznych wykonały własne drewniane doniczki. We wtorek sala przedszkolna zamieniła się w warsztat stolarski. Przedszkolaki pod okiem wychowawcy uzbrojone w młotki, wkręty, miarkę, deski i wkrętarkę skręciły doniczki. Radość była ogromna, ponieważ przedszkolaki uwielbiają majsterkować.
W czwartek 18 marca przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą swoich pań posadziły wiosenne kwiaty – bratki. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Każdy przedszkolak otrzymał łopatkę, grabki i swoją roślinkę. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które
z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swojego bratka.
Dzieci zobowiązały się także do pielęgnacji swojej roślinki – podlewania i doglądania. Takie działania uczą odpowiedzialności za otoczenie oraz uwrażliwiają na zagadnienia związane ze środowiskiem. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne,
a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola.
Mamy nadzieję, że sadzenie roślin będzie inspiracją i zachętą dla dzieci i rodziców do zakładania własnych różnego rodzaju „kwiatowych hodowli”.
Efekty pracy „Pszczółek” można podziwiać na przedszkolnym placu zabaw.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie naszej działalności ogrodniczej oraz tak liczne obdarowanie wiosennymi kwiatkami. Państwu Żukowskim – rodzicom Krystiana dziękujemy za ziemię do naszych doniczek.

W piątek na zajęciach plastycznych „Pszczółki” wykonały wiosenne hiacynty wyklejone bibułą, które zdobią korytarz i szatnie naszego przedszkola.